Apple’dan İkinci Nesil AirPods’lara Güncelleme Desteği

Apple, müzik bağımlısı kullanıcılarını yeni AirPods modelleriyle keyifli etmeye devam ediyor. Yeni jenerasyon AirPods hakkında da geçtiğimiz günlerde sizinle değişik bilgiler paylaşmıştık. Yeni modelleri üzerinde çalışmalarına devam eden Apple, eski kuşak AirPods kullanıcılarını da unutmadı.

Apple’ın 2021 yılının sonlarına gerçek AirPods Pro kullanıcılarının gerektiğinde yazılım güncellemesi yapabilmesine imkan sağlamıştı. Bugün de tekrar benzeri bir haber ikinci jenerasyon AirPods’lar için geldi. Gelin haberin ayrıntılarına bir göz atalım.

İkinci kuşak AirPods’lara yazılım güncellemesi

MacRumors tarafından duyurulan bilgiye nazaran, ikinci jenerasyon AirPods’lar da artık desteklenen modeller ortasında listeniyor. Kullanıcıların AirPods’larından birinde güncelleme alamaması yahut iOS olmayan bir aygıtta kullanması sonucu oluşan badireleri için yazılım yüklemelerine imkan tanıyor. Bununla birlikte yazılım güncellemesi sadece Apple’ın dahili kullanımı için geçerli.

AirPods yazılımını güncellemek isteyen kullanıcıların Apple Mağazaları yahut Apple Yetkili Servisi’ni ziyaret etmeleri gerekiyor. Hatırlatmakta yarar var; güncelleme alabilecek olan AirPods’lar şimdilik yalnızca ikinci jenerasyonla sonlu. Üçüncü kuşak AirPods ve AirPods Max bu listeye dahil edilmedi. İlerleyen günlerde bu listeye öteki Apple aygıtların dahil edildiğini görür müyüz bilmem fakat bu habere binlerce kişinin sevindiğini duyar üzereyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.