Ripple’dan (XRP) SEC Davası İçin Yeni Bir Hamle Geldi

Ripple, SEC’i Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanlar üretmeye zorlamak için bir talepte bulundu.

Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, Federal Yargıç Analisa Torres’ten ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) blockchain şirketine karşı açtığı davayla ilgili evraklar hazırlamaya zorlamasını istiyor.

15 Mart’ta sunulan bir önergede, SEC’in düzenleyici tarafından seçilenler dışında rastgele bir doküman üretemediğini sav ediyorlar. Ripple, düzenleyiciden menkul değer olmayanlar olarak tanımlanan en büyük iki kripto para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanlar üretmesini istiyor.

Bilindiği üzere, XRP süreçlerinin “ekonomik özünün” üstte belirtilen kripto para ünitelerinden farklı olmadığı sav ediliyor, lakin token ekseriyetle merkezileştirilmesi nedeniyle tenkitlere maruz kalıyor.

SEC ise Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanların davayla alakasız olduğunu tez ediyor.

Ripple, SEC’in İspatları Sakladığını Söylüyor

Blockchain şirketi SEC’i, borsalara XRP’nin bir menkul değer olmadığının söylendiğinin “açık” olduğunu tez ederek SEC’i “potansiyel olarak açıklayıcı ispatları saklamakla” suçluyor.

“Bugüne kadar toplanan bilgilere dayanarak, SEC’e, sofistike piyasa iştirakçileri tarafından XRP’nin bir menkul değer olmadığı ve bu konum hakkında geri bildirim istediği, lakin Aralık 2020’de bu davadaki argümanlarını sunana kadar bilakis bir kamuoyu açıklaması sunmadığı açık. Bu gerçekler hakkında öğrenilecek her şeyi öğrenmek (ister iç ister dış bağlantı yoluyla olsun) savunma ile ilgilidir ve Mahkemenin dava için kritik olan birkaç mevzuyu anlamasının merkezinde olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.